// رطوبت ساز گاوداری | فروشگاه تی تاک 09199762163

رطوبت ساز گاوداری | مه پاش گاوداری

رطوبت ساز گاوداری
سیستم مه پاش یک سیستم بسیار مناسب برای خنک کاری و تامین رطوبت فضا های بزرگ و یکپارچه می باشد که در بسیاری از مکان ها ازقبیل گلخانه ها ،مرغداری ها، گاوداری ها،مراکز صنعتی و… قابل استفاده می باشد.

برای گاو منطقه ایده آل حرارتی از ۲۵-۱۳ درجه سانتیگراد می باشد. در این محدوده دمایی حیوان در یک آرامش بهینه ای بوده و دمای بدنش بین ۱/ ۳۹-۴/ ۳۸ درجه سانتیگراد می باشد. زمانی که دما از ۲۷ درجه تجاوز کند بر روی گاو اثرات منفی می گذارد که باعث کاهش کارائی و حتی بیماری آن می شود.

با استفاده از سیستم مه پاش ( رطوبت ساز ) در گاوداری می توانید تا ۲۰ درجه دمای محیط را کاهش داده و باعث از بین بردن استرس گرمائی شوید. اثرات مثبت کاهش استرس گرمایی ناشی از استفاده سیستم مه پاش در گاوداری عبارتند از :

افزایش وزن:
یکی از مزایای استفاده از سیستم مه پاش در گاوداری ها افزایش وزن گاوها می باشد زیرا استرس گرمائی باعث اختلال در سیستم متابولیسم گاو می شود که در نهایت منجر به کاهش وزن و کاهش تولید شیر می گردد. ضمنا وجود گرما باعث می شود که گاو به دنبال سایه بوده و کمتر مصرف خوراک داشته باشد.(مصرف خوراک ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش می یابد).

افزایش تولید شیر:
یکی از مزایای استفاده از رطوبت ساز در گاوداری ها افزایش تولید شیر می باشد و استرس گرمائی باعث افت تولید شیر تا سقف ۱۰ درصد می گردد و مواد غذایی مصرف شده توسط گاو صرف کنترل وحفظ دمای بدن می شود. از آنجائیکه گاوهای پر تولید خوراک بیشتری مصرف می کنند حساسیت بیشتری به تنش گرمایی دارند و در نتیجه با کاهش تولید بیشتری روبرو می شوند.

کاهش آب مصرفی گاو:
گاو برای جبران آب از دست داده به دلیل تعرق، اقدام به نوشیدن آب می کند که این منجر به کاهش مصرف خوراک گاو می گردد. که با خنک کاری هوای گاوداری بوسیله سیستم مه پاش پرفشار ، گاو آب کمتری مصرف می کند. ولی سیستم کم فشار مصرف آب بیشتری دارد ولی عملکرد بسیا خوبی نسبت به سیستم پرفشار دارد هم از لحاظ هزینه نصب هم راندمان بالا.

افزایش تولید مثل:
در زمان مواجهه با استرس گرمایی به دلیل کوتاه شدن دوره استرس و فحلی و تشکیل فولیکول در زمان های متغیر میزان باروری دام کم می شود. و همچنین در تشکیل رویان نقصان به وجود می آید. (در گزارش های مختلف آمده است که در حدود ۶۰ تا ۶۶% کاهش داشته است.) اثرات منفی استرس گرمایی، در دمای ۴۴درجه سانتیگراد در زمان قبل از تلقیح و۴۰درجه سانتی گراد بعد از تلقیح تشخیص داده شده است.
همچنین استرس گرمایی باعث سخت زایی در هنگام زایش، بروز بیماری کبد چرب در گاو تازه زا، بیماری ورم پستان، حتی سقط جنین در زمان واکسیناسیون و کاهش وزن گوساله خواهد شد و گوساله پس از زایش دچار اختلالات متابولیکی می گردد.

کاهش یا حذف بیماری های ناشی از استرس گرمائی :
در اثر گرما حیوان شروع به تنفس سطحی با دفعات زیاد خواهد کرد که در این حالت دی اکسید کربن زیادی از بدن خارج می شود و نهایتاً به الکالوز تنفسی منجر می شود.همچنین در زمانیکه گاو دچار استرس گرمایی می گردد در اثر دفع بی کربنات به بیماری اسیدوز مبتلا می شود که این امر باعث ایجاد نقصان در تامین خون سم شده و در نهایت باعث ایجاد خونریزی و نکروز بافت کوریوم سم و لنگش می شود، از طرف دیگر هوای گرم باعث تغییر در رفتارهای خوابیدن و ایستادن حیوان می شود به شکلی که زمان خوابیدن گاو، کاهش پیدا کرده و زمان بیشتری صرف ایستادن می کند که این سبب افزایش لنگش می گردد و با خنک سازی محیط توسط سیستم مه پاش این موارد کاهش خواهد یافت.

کنترل حشرات و گرد و خاک:
همچنین استفاده از رطوبت ساز باعث دفع حشرات پرنده و حذف یا به حداقل رساندن گردو خاک و ذرات معلق در هوا خواهد شد.

مهپاش گاوداری ، قیمت سیستم مه پاش ، قیمت مه پاش ، قیمت پمپ مه پاش ، قیمت دستگاه مه پاش ، قیمت مه پاش گلخانه ، مه پاش صنعتی ، سیستم مه پاش گلخانه ای ، مه پاش نازلی ، مهپاش دامداری، رطوبت ساز گاوداری ، رطوبت ساز مرغداری ، رطوبت سازمهپاش مهساز رطوبت ساز پروانه ای

Site url: Not Available
Designer: Not Available
Country: Not Available
Twitter: Not Available
Category:

Comments are closed.

Most talked about

  • www.ttakco.com
  • انواع فوم بسته بندی فوم توری فوم رولی ورقه ای
  • انواع تسمه پلاستیکی بسته بندی
  • رول باز کن تسمه پلاستیکی PP
  • جت هیتر گازوئیلی باکدار 100 هزار کیلو کالری
  • https://www.ttakco.com/

Sponsors

  • Cheap reliable web hosting from WebHostingHub.com.
  • Domain name search and availability check by PCNames.com.
  • Website and logo design contests at DesignContest.com.
  • Reviews of the best cheap web hosting providers at WebHostingRating.com.