// mouse | فروشگاه تی تاک 09199762163

انواع موشها وروشهای مبارزه با آن
توليد مثل موشها :
هر موش ماده مي تواند تا ۳ بار در طی یک سال توليد مثل کند و هر بار بین ۵ تا ۱۰ بچه مي زايد ولی تا ۱۷ نوزاد هم دیده می شود. حاملگي موش تقریبا ۲۰ روز طول مي كشد. نوزاد موش تا ۳ هفته شير مي خورد و به وزن ۱۰ تا ۱۲ گرم می رسد. ۲ تا ۵ روز بعد مادر دوباره آماده جفتگيري می باشد. نوزاد موش نيز بعد از ۴ ماه موش بالغ و کامل است و مي تواند جفت گيري و توليدمثل کند. موشهاي بزرگ در هر فصلي از سال توليد مثل می کنند. يک جفت موش که سالي سه زايمان دارد، مي تواند در عرض سه سال حداقل ۲۰ ميليون موش به وجود آورد. آزمايش کنندگان تمام سمهاي شناخته شده را به کار برده اند، بنابراين در مواردي که مقدار کشتار ۹۵ درصد بوده ، جمعيت موشها در نقطه مورد نظر طي يک سال به حال اول برمی گردد.

انواع موش :
موش خانگی: این موشها اندازه كوچك و وزن حدود ۱۵ تا ۳۰ گرم دارند. طول دم و بدن این موشها مساوی است ، گوشها نسبتا بزرگ است و چشمهای درشت دارند و رنگ آنها خاكستری متمایل به قهوه ای می باشد. این موشها برخلاف موشهای بزرگ ( كه نمی توانند بدون آب زنده بمانند ) با استفاده از سیستم تغلیظ ادرار در كلیه آب را ذخیره می كنند و آب را از طریق مواد غذایی آبدار تامین می كنند. این موشها ۵ تا ۶ بار در سال جفت گیری دارند و هر بار ۶ تا ۱۰ بچه می زایند.
موش سقف: به این موش ، موش انباری یا موش سیاه یا موش كشتی نیز می گویند. این موشها بسیار چالاك و تند و تیزهستند و براحتی از درخت بالا می روند و در بالای ساختمانها و سقفهای چوبی زندگی می کنند. این موش به مواد غذایی گیاهی بیشتر از مواد حیوانی و گوشتی علاقه دارد ولی از مواد غذایی حیوانی هم تغذیه می كند. در انبار مغازه های خشكبار ، خواربار، سوپر ماركتها كه معمولا”غذا را در طبقات بالا قرار می دهند یافت می شوند و به آب بسیار وابسته هستند. بدلیل توانایی حركت این موشها بر روی سیمها، كابلها، طنابهای كشتی براحتی از نقطه ای به نقطه دیگر حركت می كند و همچنین شناگر بسیار خوبی است. روزانه ۳۰ تا ۴۰ گرم غذا مصرف می كند ولی از نظر اندازه كوچكتر از موش قهوه ای است .

موش فاضلاب: محل زندگی این موشها در بخشهای سطحی و پایین ساختمانها، فاضلابها، انبارهای مواد غذایی و انبار كالا و كارخانجات صنعتی است و به زباله ها و زندگی در بین آنها بسیار علاقه مند است. اندازه آن گاهی به نیم متر می رسد و درصورت مهیا بودن شرایط مناسب از نظر غذا، آب و پناهگاه تاریك، ۸ تا ۹ بار در سال جفتگیری کرده و بطور متوسط ۷ بچه می زاید. این موشها لانه خود را در شكاف های جوی آب فاضلابها و درزها و خلل و فرج دیوار در بخشهای پایینی بویژه در محل شاخه های فرعی فاضلاب كه خشك است بنا می كنند، مشاهده شده كه حفراتی را به عمق كمتر از ۵/۱متر با چندین راه ورود و خروج ایجاد می كنند. این موش بسیار مهاجم ، گوشتخوار و شناگر قابلی است.
خطرات موشها :
موشها با وارد کردن خسارت به مواد غذایی ، انتقال بیماری و آسیب به بخش صنعت موجب ناراحتی و مزاحمت برای انسانها می شوند.
انواع روش مبارزه با موش :
۱- مبارزه فیزیکی: محدود کردن آب، غذا و زیستگاه در دسترس
۲- مبارزه مکانیکی: استفاده از تله زنده گیر و کشنده
۳- مبارزه بیولوژیک: طرح آزمایشی
۴- مبارزه شیمیایی: از انواع سموم ضد انعقادی می توان وارفارین، برومادیولون(لانیرات) و برودیفاکوم(کلرات) را نام برد. سموم مورد استفاده در سطه شهر تهران از نوع انعقادی نسل جدید با ماده موثر برودیفاکوم می باشد که در محیط مقاوم بوده و نسبت به سایر سموم خطر کمتری برای انسان دارد ولی با وجود این امکان استفاده از آن در محیط مسکونی و صنایع غذایی وجود ندارد.
۵- مبارزه از طریق امواج فراصوتی ( التراسونیک ): در این روش امواج صوتی ایجاد شده در فـرکانسهای بالاتر از قدرت شنوایی گوش انسان و در محدوده شنوایی جانوران موذی باعث دورشدن آنها از محیط می شود. این روش کاملا بی ضرر و ســـازگار با محیط زیست می باشد.
شماره تماس برای ثبت سفارش دستگاه های دفع موش و مار و ….:
۰۹۱۹۹۷۶۲۱۶۳(وایبر-تلگرام)- ۰۹۱۲۰۵۷۸۶۱۶

Site url: Not Available
Designer: Not Available
Country: Not Available
Twitter: Not Available
Category:

Most talked about

  • www.ttakco.com
  • www.ttakco.com
  • www.ttakco.com
  • www.ttakco.com
  • www.ttakco.com
  • www.ttakco.com

Sponsors

  • Cheap reliable web hosting from WebHostingHub.com.
  • Domain name search and availability check by PCNames.com.
  • Website and logo design contests at DesignContest.com.
  • Reviews of the best cheap web hosting providers at WebHostingRating.com.